KHK’lı Kenan Güngördü, OHAL Komisyonu hakkında suç duyurusunda bulundu

KHK’lı Kenan Güngördü, OHAL Komisyonu hakkında suç duyurusunda bulundu
KHK’lı Kenan Güngördü, OHAL Komisyonu hakkında suç duyurusunda bulundu

İstanbul KHK’lılar Platformundan Kenan Güngördü; Bakırköy adliyesine giderek Süleyman Özışık, Süleyman Soylu ve OHAL komisyonu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Güngördü, “Benim suçlu olup olmadığıma karar vermek sizin haddinize değil” dedi.

 

İstanbul KHK’lılar Platformundan Kenan Güngördü; Bakırköy adliyesine giderek Süleyman Özışık, Süleyman Soylu ve Ohal komisyonu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Güngördü; “benim suçlu olup olmadığıma karar vermek sizin haddinize değil.” dedi.

OhalKomisyonu Hükümsüzdür pic.twitter.com/X76W16gRKV

— İSTANBUL KHK’LILAR PLATFORMU (@istanbul_KHK) June 22, 2021
Süleyman Özışık, “binlerce kişinin” dosyasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ilettiğini ve o kişilerin OHAL Komisyonu tarafından görevlerine iade edildiğini söylemişti. Bu açıklama, komisyonun varlığını tartışmaya açmıştı.Zeytinburnu Belediyesi’nde 20 yıl taşeron olarak çalışan Kenan Güngördü, 2017 yılında güvenlik soruşturması sonra getirilen ‘Taşeron düzenlemesi’yle ‘ihtiyaç yok’ denilerek KHK ile işten çıkarıldı. Güngördü, 24 Nisan 2017’de İstanbul 12. İdare Mahkemesi’ne başvurdu ve işe iadesini talep etti. Bu tarihten itibaren de belediye önünde eylem yapmaya başladı. İtirazların ardından başvuruyu 19 Eylül’de karara bağlayan mahkeme, Güngördü’nün yoksun kaldığı tüm özlük, mali ve sosyal haklarının dava açma tarihi olan 24 Nisan’dan itibaren işletilerek kendisine ödenmesine karar verdi. Güngördü’nün, mahkeme kararıyla işe tekrar başlayacağı gün olan 20 Kasım’da işe girişi yapıldı, ardından 6 saat sonra “ilgili müdürlüğün çalışan ihtiyacı olmadığı” gerekçe gösterilerek işten çıkarıldı. Açtığı davayı kazanmasına rağmen işe geri alınmayan Güngördü iki yıldan fazladır belediye önünde eylem yapıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*