Son Dakika: YKS Sınav Yerleri Belli Oldu! Sınava G…

26-27 Haziran’da yapılacak 2021 YKS giriş belgeleri adayların erişimine açıldı.

Son dakika haberine göre ÖSYM, 26-27 Haziran’da yapılacak 2021-YKS Giriş Belgelerini ais.osym.gov.tr adresinden adayların erişimine açtı. ÖSYM’nin internet sitesinde bulunan duyuruya göre, 26 Haziran’daki 2021-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT),27 Haziran’daki 2021-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2021-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri sona erdi.

ÖSYM BAŞKANI AÇIKLADI 

ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘2021-YKS Sınava Giriş Belgeleri adaylarımızın erişimine açılmıştır. 26-27 Haziran tarihlerinde YKS’ye girecek adaylarımız sınav yerlerini http://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirler. Adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum. #2021YKS’ ifadelerini kullandı. 

15.30’DAN SONRA BİNAYA ALINMAYACAK 

Sınava girecek olan adaylar sınava giriş belgesini, ÖSYM’nin ‘https://ais.osym.gov.tr’ bağlantılı internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile alabilecek. TYT ve AYT için sınav adaylarının saat 10.00’u geçince, YDT için ise saat 15.30’un ardından sınav binalarına alınmayacağı bilgisi geldi. 

ERTELEME OLACAK MI? 

ÖSYM tarafından yayınlanan tarihler içinde TYT ve AYT ve YDT oturumları yapılacak. Önceki yıl koronavirüs salgını koşullarındaki tüm sıkıntılar sebebiyle değişiklik gösteren YKS sınav tarihlerinin bu sene içerisinde gerçekleşmesi düşünülüyor. 

YKS 2021 TAKVİMİ 

ÖSYM tarafından duyurulan bilgilere göre TYT sınavı 26 Haziran tarihinde yapılacak. Daha sonra ise 27 Haziran tarihinde AYT sınavı sona erecek. Aynı gün YDT sınavı da yapılmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir